• Etap powiatowy
    Etap powiatowy
  • Etap wojewódzki
    Etap wojewódzki
  • Konkurs Plastyczny
    Konkurs Plastyczny
  • Konkurs mitologiczny
    Konkurs mitologiczny
  • Gwara Pałucka
    Gwara Pałucka
  • Gwara Pałucka
    Gwara Pałucka
  • "Turniej słowa"
    "Turniej słowa"
  • "Turniej słowa 2018"
    "Turniej słowa 2018"
  • Wyróżnienie w kangurze
    Wyróżnienie w kangurze
  • Tabliczka mnożenia
    Tabliczka mnożenia
  • "Słowo źródłem inspiracji"
    "Słowo źródłem inspiracji"
  • Brawo
    Brawo
  • Konkurs piosenki
    Konkurs piosenki
  • Nagrodzeni
    Nagrodzeni
  • Zwycięstwo
    Zwycięstwo

Osiągnięcia i sukcesy

 

 

KRYTERIA UMIESZCZANIA NAZWISK UCZNIÓW W SZKOLNEJ GALERII OSIĄGNIĘĆ

   

Nazwiska uczniów będą umieszczane w galerii za szczególne osiągnięcia dydaktyczne, sportowe i artystyczne, a w szczególności za:

- uzyskanie czołowych lokat i wyróżnień w konkursach o randze międzyszkolnej, rejonowej, powiatowej, wojewódzkiej, ogólnopolskiej, międzynarodowej (indywidualnie i zespołowo),

- wyróżnianie się w nauce (dotyczy uczniów kl. 0-3),

- uzyskanie średniej ocen 4,75 i wyżej w klasyfikacji semestralnej i końcoworocznej (dotyczy uczniów kl. IV-VI).

Szkolna Galeria Osiągnięć  znajduje się na parterze obok informacji Samorządu Uczniowskiego.

 

 

 

 Najwyższe wyniki

 

w roku szkolnym 2018/2019

 

KLASA 4

Wiktoria Erlich średnia 5,42

Piotr Małacha średnia 5,17

Wojciech Cieślak średnia 5,08

Zuzanna Wojtasiak średnia 5,00

 

KLASA 5 

Zuzanna Cieślak średnia 5,08

Karina Kośmider średnia 4,92

Zofia Kasprzak średnia 4,92

Szymon Maciejewski 4,77

Weronika Jarocka średnia 4,77

 

KLASA 6 

Aleksandra Wnęk średnia 5,08

 

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

 

 

 Sukces Wiktorii

 

  28 marca 2019 r. czworo naszych piątoklasistów: wzięło udział w mitologicznych potyczkach w Zespole Szkół w Lubostroniu. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Litwin, Krzysztof Biskup, Wiktor Korga i Szymon Maciejewski.

Miło nam zakomunikować, że I miejsce wywalczyła uczennica naszej szkoły Wiktoria Litwin!

Zwyciężczyni gratulujemy wysokiej lokaty, a pozostałym uczestnikom - zaangażowania i zainteresowania się kulturą, sztuką i historią starożytnej Grecji.

 

 

Wielki sukces


Nataniel Lidmann uczeń klasy II otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Plastuś”

 

Jednocześnie został Orłem Plastycznym i uzyskał tytuł Finalisty.

 

 

 

Najwyższe osiągnięcia

 

w I semestrze roku szkolnego 2018/2019

 

KLASA 4

Wiktoria Erlich średnia 5,08

Piotr Małacha średnia 5,08

Wojciech Cieślak średnia 4,75

Zuzanna Wojtasiak średnia 4,75

 

KLASA 5 

Zuzanna Cieślak średnia 5,00

Weronika Jarocka średnia 4,85

Karina Kośmider średnia 4,85

Zofia Kasprzak średnia 4,77

 

KLASA 6 

Aleksandra Wnęk średnia 5,00

 

 

 

 

 

 

 Wielkie zwycięstwo    Gwara Pałucka

21 listopada 2018r. odbył się konkurs gwary

„Ocalić od zapomnienia – Gwara Pałucka” w Barcinie. Pierwsze miejsce zajął Oliwier Maludziński z klasy I

Gratulujemy sukcesu

 

 

 „WYRÓŻNIENIE”

Miło nam poinformować, że

Wiktoria Ryska

zdobyła wyróżnienie w międzynarodowym konkursie

„Kangur matematyczny 2018”

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

 

„Ocalić od zapomnienia – Gwara Pałucka”

 

13 listopada 2018r. odbył się szkolny konkurs gwary „Ocalić od zapomnienia – Gwara Pałucka”.

Zwycięzcy konkursu szkolnego to Oliwier Maludziński z kl. I, Nicola Dąbkiewicz z kl. II, Piotr Małacha z kl. IV i Wiktoria Litwin z kl. V.

 

Będą oni reprezentować nasza szkołę w X Powiatowym Konkursie Gwary Pałuckiej, który odbędzie się 21 listopada 2018r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin. Trzymamy kciuki!

  

 

Wielkie zwycięstwo   

 

Turniej Słowa „Słowo źródłem inspiracji”   

13 kwietnia 2018 roku w Żnińskim Domu Kultury odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. W przesłuchaniu uczestniczyło 43 uczniów reprezentujących szkoły z całego powiatu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Wiktoria Litwin i Wiktor Korga z klasy IV oraz Zuzanna Gwit i Monika Wojtasiak z klasy VI.

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Monika Wojtasiak zajęła II miejsce w kategorii klas VI.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Wielki sukces…

  

 6 kwietnia 2018r. w Żnińskim Domu Kultury odbył się konkurs recytatorski (etap powiatowy) „Turniej słowa”. 

Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy III WOJCIECH CIEŚLAK zdobył wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 Najwyższe osiągnięcia

w I semestrze roku szkolnego 2017/2018

 

KLASA 4

 

Zofia Kasprzak średnia 5,00

Zuzanna Cieślak średnia 4,92

Karina Kośmider średnia 4,83

Michał Kaśków średnia 4,75 

Jowita Chęś średnia  4,75

 

 

Konkurs gwary pałuckiej

 

10 listopada 2017r. odbył się już po raz kolejny szkolny konkurs:

Ocalić od zapomnienia - gwara pałucka.

Uczestnikami zmagań z gwarą byli uczniowie z klas I-VI.  W eliminacjach wzięło udział 16 uczestników. Spośród nich wyłoniono czworo uczniów, którzy będą reprezentowali naszą szkołę 22 listopada w powiatowym konkursie gwary pałuckiej w Bibliotece Publicznej w Barcinie. Są to:

 

Martyna Walczak z kl. VI - I miejsce

Weronika Lewandowska z kl. VI - II miejsce

Jakub Dyła z kl. VI - III miejsce

Krzysztof Trafalski z kl. II - IV miejsce 

 

 

 

Wybiegały zwycięstwo

 

Monika Wojtasiak i Zuzanna Czerwińska wywalczyły awans na zawody wojewódzkie w indywidualnych biegach przełajowych.

Gratulujemy!


Statuetkę najwszechstronniejszego sportowca gminy Żnin otrzymała

Oliwia Katafiasz i Antoni Wesołek

  

Stypendium sportowe Burmistrza Żnina otrzymała 

Justyna Małacha i Piotr Małacha

 


Wyliczyła „WYRÓŻNIENIE”

 

Miło nam poinformować, że

Wiktoria Ryska

zdobyła wyróżnienie w międzynarodowym konkursie

„Kangur matematyczny 2017”

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

 

Wielkie zwycięstwo


7 kwietnia 2017r. w Żnińskim Domu Kultury odbył się konkurs recytatorski "Słowo źródłem inspiracji".
Z wielką radością informujemy, że Jakub Maciejewski zdobył I miejsce w kategorii klas VI, a Zuzia Gwit i Nina Ziemba uzyskały wyróżnienie.


Jakub Maciejewski będzie teraz przygotowywał się do finału konkursu, który odbędzie się 19 maja 2017r. w Kujawsko- Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Gratulujemy!

 


Wielki sukces…

 

29 marca 2017r. w Żnińskim Domu Kultury odbyły się eliminacje XXXX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Laureatką I miejsca w eliminacjach miejsko – gminnych  została Justyna Małacha 

II miejsce zajął Jakub Dyła.

 

 

Brawo, brawo, brawo…

 

 

28 marca 2017r. w Zespole Szkół w Lubostroniu odbył się

IV Międzyszkolny Turniej Mitologiczny.


Miło nam poinformować,

że Wiktoria Ryska zdobyła I miejsce,

a Justyna Małacha otrzymała wyróżnienie.

 

 

  

 Najlepsze wyniki w nauce

 

 KLASA 1 

Dominika Strzelewicz, Miłosz Chęś

 

KLASA 2 

Wiktoria Erlich, Zuzanna Wojtasiak

Piotr Małacha, Magdalena Cichoń

Julka Niewiemska, Wojtek Cieślak

 

KLASA 3

Zuzanna Cieślak, Zofia Kasprzak

Szymon Maciejewski

 

KLASA 4
Aleksandra Wnęk - 5,0
Agata Pawłowska - 4,67
Hubert Zdrojewski-  4,67
 

 

KLASA 5

Wiktoria Ryska 5,17

Jakub Dyła 5,00

Martyna Walczak 4,92

Maria Ziemba 4,83 

Zuzanna Gwit 4,75


KLASA 6 

Dorota Grycza 5,08

Justyna Małacha 5,08

Jakub Maciejewski 5,08

Nina Ziemba 4,91

 Kinga Klim 4,75

 

 

Wiktoria Ryska zdobyła II miejsce w konkursie Znin-EPI Centrum Polski w kategorii klas IV- VI szkół podstawowych. 

 

 

 

 Wygodały po pałucku II miejsce

 

23 listopada w Bibliotece Publicznej w Barcinie odbył się powiatowy konkurs gwary pałuckiej „Ocalić od zapomnienia-gwara pałucka”.

Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Maciejewski z kl. VI, Martyna Walczak i Monika Wojtasiak z kl. V oraz Hubert Zdrojewski z kl. IV.

Zaszczytne II miejsce uzyskały piątoklasistki

czyli Martyna i Monika.

Gratulujemy!


28 października 2016r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Klemensa Janickiego. Miło nam zakomunikować, że obie nasze reprezentantki znalazły się na podium.
Justyna Małacha z klasy VI - zajęła I miejsce

Dorota Grycza z klasy VI – zajęła III miejsce

 

 Gratulujemy tak znakomitej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów


 

Najlepsi z najlepszych

Mistrzostwa w tabliczce mnożenia

Mistrz – Justyna Małacha

Wicemistrz – Martyna Walczak

Wicemistrz – Nina Ziemba

 

 

W Publicznym Gimnazjum nr 1 w Żninie 21 maja 2016r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Żnina Dzieci i Młodzików w Judo z okazji 15-lecia działalności na terenie gminy Żnin Uczniowskiego Klubu Sportowego 5 Żnin.

Justyna Małacha uczennica klasy V zdobyła złoto i srebro w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. To już kolejny sukces naszej uczennicy.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

 

 

Dnia 13 czerwca odbył się  TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ dla chłopców z kl. 1-3 w ramach Ligi Orlika organizowanego przez Urząd Miasta Żnin. Udział wzięło 5 drużyn w tym drużyna  chłopców z naszej szkoły w składzie:

Adam WESOŁEK-  kl. III kapitan, Mikołaj Kruczyński kl. III, Hubert  Zdrojewski kl. III, Jakub Augustyniak kl. III, Michał Kaśków  kl. II, Miłosz Jankowski kl. II, Hubert Łukaszewski kl. II

 

Nasza drużyna wyjechała z pucharem, zajęła II miejsce.   GRATULUJEMY!

 

 

 

 „Strzał w dziesiątkę”

 

Dnia 13.05.2016r. Hubert Kasprzak zajął I miejsce w powiatowych zawodach strzeleckich. Zawody odbyły się w Żninie. 

Gratulujemy tak celnego oka.


Konkurs piosenki

Dnia 6.05.2016r. odbył się I Gminny Konkurs Piosenki w Gorzycach. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczestniczki: Justyna Ogrodowicz z klasy V, Monika Wojtasiak i Zuzanna Czerwińska z klasy IV.

Monika Wojtasiak otrzymała wyróżnienie.

 

Gratulujemy


Wielki sukces uczennicy klasy V

 

Justyna Małacha zdobyła I miejsce w konkursie powiatowym i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego

„Młodzież zapobiega pożarom” 

 

 

 

Brawo, brawo, brawo …


Konkurs recytatorski „Słowo źródłem inspiracji”.

Z przyjemnością informujemy, że dwoje uczniów zostało zauważonych przez jury i nagrodzonych.

 

II miejsce zajął Jakub Maciejewski z klasy V

III miejsce w kategorii klas IV otrzymała

 Martyna Walczak

 

Jakub będzie reprezentował naszą szkołę i powiat żniński na wojewódzkim konkursie recytatorskim, który odbędzie się

17 czerwca 2016r. w Bydgoszczy.

 

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

 

 

 

Brawo, brawo, brawo …

 

Justyna Małacha reprezentowała naszą szkołę

w konkursie  „Młodzież zapobiega pożarom”, który odbył się w Żnińskim Domu Kultury zajęła I miejsce.

Justyna będzie reprezentowała nasza szkołę w eliminacjach powiatowych.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

 

 Sukces uczennicy klasy VI

 

 

Oliwia Marciniak reprezentowała naszą szkołę

w III Międzyszkolnym Turnieju Mitologicznym, konkurs odbył się w Zespole Szkół w Lubostroniu i zajęła III miejsce.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

 

 

NAJLEPSI W KRAJU

 

Ogólnopolski Konkurs Galileo z przyrody zorganizowanym przez

Centrum Edukacji Szkolnej

 

I miejsce oraz tytuł laureata zdobyli:

 Justyna Małacha, Justyna Ogrodowicz, Jakub Maciejewski

V miejsce oraz tytuł laureata zdobyli:

Ziemowit Pawłowski, Nina Ziemba

VII miejsce oraz tytuł laureata zdobyła: Oliwia Katafiasz

IX miejsce oraz tytuł laureata zdobyła Adrianna Kaśków

Wyróżnienie zdobyli: Martyna Jemioła, Oliwia Marciniak, Cyprian Chareński, Antoni Wesołek

  

Gratulujemy takiego sukcesu 

 

 

Ekipa naszej szkoły zajęła II miejsce w Kujawsko-Pomorskiej Lidze Orlika - eliminacje na szczeblu gminnym 

 

 

 

 

Dnia 21.03.2015r. Uczniowski Klub Sportowy 5 Żnin wziął udział w otwartych Mistrzostwach Miasta Bydgoszcz Dzieci i Młodzików w Judo.

 Nasza uczennica klasy IV Justyna Małacha zdobyła na tych mistrzostwach brązowy medal. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

 

 

20 marca 2015r. w Żnińskim Domu Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Słowo źródłem inspiracji”. Wyróżnienie w tym konkursie dla

 Jakuba Maciejewskiego ucznia klasy IV

Serdecznie gratulujemy

 

 

12 marca 2015r. w Lubostroniu odbył się Powiatowy Konkurs Mitologiczny.

Wyróżnienie w tym konkursie dla uczennicy klasy V Oliwii Marciniak

 Serdecznie gratulujemy