• NOWE PODRĘCZNIKI rok 2019/2020
    NOWE PODRĘCZNIKI rok 2019/2020

Oddział przedszkolny

 

 

 

Wyprawka dla dziecka 

 

Ryza papieru ksero, Kredki ołówkowe Bambino(grube), Kredki świecowe Bambino, Farby wodne, Farby plakatowe, Pędzel cieńki 2szt., Notes do korespondencji, Blok kolorowy (miękkie kartki), Blok kolorowy (techniczny), Nożyczki, Klej w sztyfcie duży, Wycinanka, Długopis, Patyczki, Plastelina, Krótkie spodenki, Biała bluzka, Kapcie, Ręcznik, Mydło w płynie, Kubek, Herbata czarna, Cukier trzcinowy

 

Wszystkie przybory należy podpisać

 

 

 

  Ramowy rozkład dnia dla klasy  "0"

 

8.45 – 9.45 

ćwiczenia utrwalające, praca   indywidualna, zabawy w kącikach zainteresowań, ćwiczenia poranne

9.45 – 10.00

śniadanie

10.00 – 11.00

zajęcia dydaktyczne w zakresie obszarów edukacyjnych

11.00 – 11.15

zabawy ruchowe, zabawy ze śpiewem

11.15 – 12.30

zabawy na powietrzu, spacery

12.30 – 13.45

zabawy wg zainteresowań, zabawy dydaktyczne, praca z książką, praca wyrównawcza, prace porządkowe

 

 

DZIEŃ

PRZEDSZKOLAKA

 

Dnia 25 września 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Przedszkolaka. Na swoją uroczystość dzieci  zaprosiły starszych kolegów z klas I-III wraz z wychowawcami. W wyśmienitych humorach i pełni radości zaprezentowali  wiersze, piosenki oraz tańce, których zdążyli się nauczyć w naszej szkole.

Program najmłodszych dzieci został nagrodzony gromkimi brawami uczniów z  edukacji wczesnoszkolnej. Po występie wszyscy  uczestnicy uroczystości mogli skosztować słodkie niespodzianki.

 

 Dzień krawata i muszki u zerówkowiczów

 

19 października 2018r. został ogłoszony dniem krawata i muszki. Akcja była skierowana do chłopców, który mieli w ten dzień ubrać się oryginalnie.

Głównym elementem ich stroju miał być krawat lub mucha.

Chłopcy z zerówki wykazali się pomysłowością w przygotowaniu rekwizytów.

 

 

Dzień radości i uśmiechu w naszej szkole 

 

Wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego przyszły w tym dniu w kolorowych, śmiesznych i bardzo pomysłowych strojach. Dzięki inwencji twórczej rodziców mogliśmy podziwiać ciekawe stroje i cieszyć się dobrą zabawą.

Inicjatorki tego dnia p. Diana Mazurkiewicz i p. Mirella Osmólska wydały werdykt , że klasa 0” zdobyła I miejsce wśród wszystkich klas naszej szkoły.

W nagrodę otrzymaliśmy kosz pełen słodyczy. 

 

 

 Śniadanie daje moc

 

Wspólnie z uczniami klas I-III dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie daje moc”. Przygotowany posiłek składał się ze zdrowych produktów oraz owoców i warzyw.

 Nie tylko  zdrowe jedzenie ale i kultura zachowania się przy stole nie są obce najmłodszym dzieciom.

 

 

100 lat odzyskania niepodległości

 przez Polskę

 

Świętowaliśmy przez cały tydzień , aby uczcić naszą kochaną ojczyznę. Wspólnie przygotowaliśmy laurki z życzeniami dla Polski oraz dla naszych rodziców, śpiewaliśmy i tańczyliśmy dla ojczyzny. W czwartek 8 listopada spotkaliśmy się z panem Franciszkiem Szafrańskim, który opowiadał o drodze do niepodległości. W ostatnim dniu wyruszyliśmy na spotkanie z mieszkańcami Januszkowa, aby złożyć życzenia i wręczyć upominki przygotowane przez dzieci.

Punktem kulminacyjnym naszego świętowania było sadzenie dębu niepodległości i zakopanie kapsuły czasu. 

 

 

Święto

 Patrona Szkoły

 

Dnia 16 listopada świętowaliśmy urodziny Klemensa Janickiego, patrona naszej szkoły. Wysłuchaliśmy wywiadu z poetą,  który przygotowali uczniowie klasy V oraz obejrzeliśmy prezentację z uroczystości nadania imienia naszej szkole. W dalszej części cała społeczność szkoły wyruszyła pod pomnik Klemensa Janickiego.

Delegacja uczniów złożyła kwiaty i zapaliła znicze, następnie wszyscy minutą ciszy uczciliśmy pamięć naszego patrona.

 

 

Dzień Życzliwości w naszej szkole

 

W Dniu Życzliwości w naszej szkole królowały wszystkie odcienie koloru żółtego. Dzieci ubrane były na żółto, klasa również była udekorowana w tym kolorze oraz napisaliśmy żółty kodeks życzliwości. W tym dniu można było za pomocą skrzynki życzeń przekazać miłe słowa swoim kolegom i nauczycielom. W plebiscycie na najbardziej życzliwą klasę oddział przedszkolny zajął III miejsce.

 

  

 Dziel się uśmiechem 

 

W ramach programu ,,Dziel się uśmiechem”, dzieci otrzymały z PCK w Żninie  materiały edukacyjne dotyczące zdrowia zębów oraz systematycznych wizyt u dentysty. W pakiecie, który otrzymało każde dziecko znajdowała się także  szczoteczka  i pasta do mycia zębów oraz guma do żucia Orbit.

 

 

HAPPENING „STOP PRZEMOCY”

 

 Wszystkie dzieci oraz nauczyciele zamanifestowali swój sprzeciw wobec jakiejkolwiek formy przemocy.

 

W kolorowym i głośnym korowodzie głosiliśmy hasła nawołujące do pokojowego rozwiązywania konfliktów.

 

 

 

 Wróżby i zabawy andrzejkowe

 

Uczniowie przenieśli się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. To magiczne spotkanie było okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

 

 

 

 MIKOŁAJKI

 

Wszyscy się zastanawiali czy Mikołaj odnajdzie drogę do naszej szkoły. Punktualnie o godzinie 10.00 usłyszeliśmy gromkie ,,ho, ho, ho” i dźwięk dzwonka, który oznajmiał, że Miły Gość dotarł do Januszkowa.

W oddziale przedszkolnym zjawił się zmęczony, ale z dużym czerwonym workiem. Dzieci bardzo się ucieszyły z wizyty Mikołaja i powitały przybysza tańcem i piosenkami o tematyce świątecznej.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały upominki, które pomogły Mikołajowi przygotować panie z trójki klasowej J. Wielgosz, A.Domagała i K.Głowacka.

 

W tym dniu dzieci otrzymały również upominek od Rady Rodziców.

 

 

 Święta tuż, tuż...

 

Świąteczne dekoracje i dźwięcząca kolęda wprowadziły nas w wigilijny nastrój.

Wszystkie dzieci z klasy O złożyły sobie życzenia łamiąc się opłatkiem i śpiewając kolędy i pastorałki, których nauczyły się w szkole.

Wspólnie przygotowany stół wigilijny zachęcał do świętowania, rozmów i delektowania się miła atmosferą. Po klasowej wigilii udaliśmy się na przedstawienie jasełkowe, które przedstawiła klasa II.

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

 

Dzieci z oddziału przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej bawiły się na balu przebierańców, który odbył się w naszej szkole. Były tańce –wygibańce, prezentacje strojów, krótkie występy, każdej klasy oraz odwiedziny Gwiazdora. Było miło i radośnie, ale największą atrakcją dnia był pokaz puszczania baniek mydlanych. Panie animatorki pokazały mistrzowskie widowisko, które wprawiło w osłupienie dzieci i dorosłych. Impreza była udana, a niespodzianki długo zostaną w pamięci dzieci. 

 

 

 Dzień Babci i Dziadka 

Jak każdego roku uczciliśmy Święto Babć i Dziadków. Wierszem, tańcem i piosenką dzieci wyrażały swoją miłość i szacunek wobec dziadków. Życzeń, uścisków i całusów było bardzo dużo, a własnoręcznie wykonany upominek bardzo się podobał.

Czas pobytu w naszej szkole umilił seniorom poczęstunek przygotowany przez panie z Rady Rodziców.

 

 

Przedstawienie teatralne 

 

Dnia 19 lutego 2019roku dzieci wyjechały do Bydgoszczy na przedstawienie teatralne

pt. „Co w trawie piszczy”. 

Piękne dekoracje, muzyka i gra aktorska wywoływały żywą reakcję dzieci, a przesłanie - motto

płynące ze sztuki ,,nikogo nie oceniaj po wyglądzie" głęboko zapadło w świadomość dzieci.

 

 

DRZWI OTWARTE

W

 NASZEJ SZKOLE

 

 W murach naszej szkoły gościliśmy dzieci, które w przyszłym roku szkolnym będą uczęszczały do oddziału przedszkolnego. Dzieci poznały klasę, brały udział w zabawach i zajęciach plastycznych.

 Rodzice przyszłych przedszkolaków zostali zapoznani z ofertą naszej szkoły oraz podręcznikami, z których będą korzystały dzieci.

Radosny czas poznawania szkoły umilała muzyka dziecięca i słodki poczęstunek.

 

 

 

POWITANIE WIOSNY

 

 Cała społeczność szkoły cieszyła się z nadejścia wiosny.

Przywitaliśmy Panią Wiosnę prezentacją naszych talentów artystycznych, pokazem mody wiosennej oraz wyborem Miss i Mistera Szkoły.

W wyśmienitych nastrojach wyruszyliśmy kolorowym korowodem na szkolne boisko, aby każda klasa mogła zaprezentować swoją Marzannę - symbol odchodzącej zimy. 

Witaliśmy wiosnę radosnym okrzykiem

 

  „Wiosno, wiosno zostań z nami okryj w koło świat kwiatami”

 

 

  UROCZYSTE SPOTKANIE

Z

MAMAMI 

Dnia 23 maja gościliśmy w szkole nasze kochane Mamy.

Bardzo się staraliśmy, aby poprzez występy i własnoręcznie wykonane laurki podziękować Mamie za jej trud i bezgraniczną miłość.

 Były też życzenia, uściski i całuski oraz gromkie brawa za żywiołowy program artystyczny.

Poczęstunek dla wszystkich przygotowała Rada Rodziców, za co bardzo dziękujemy.