• Wspólne czytanie
  Wspólne czytanie
 • Wspólne czytanie 2018
  Wspólne czytanie 2018
 • Wspólne czytanie
  Wspólne czytanie
 • Wspólne czytanie 2018
  Wspólne czytanie 2018
 • Wspólne czytanie
  Wspólne czytanie
 • Spotkanie czytelnicze
  Spotkanie czytelnicze

Biblioteka szkolna

 

 Szkolna biblioteka wyposażona jest w 4 zestawy komputerowe i urządzenie wielofunkcyjne. Pani Bibliotekarka w każdej wolnej chwili rozbudowuje bazę danych o księgozbiorze.

Uczniowie mogą korzystać z nowo nabytych książek jak również z encyklopedii multimedialnych.

 


Zajęcia prowadzi:  mgr Elwira Sieradzka

 

 

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej 

   

Wtorek - 10:45-11:30

Czwartek - 9:50-10:35 i 11:50-12:35 

Piątek - 10:45-11:30 i 11:50-12:35

 

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września 2018r.

 

Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Januszkowie zorganizowana została akcja głośnego czytania dla całej społeczności szkolnej. Celem akcji było promowanie głośnego czytania oraz kształtowanie postawy czytelniczej. Czytały  dzieci, czytali dorośli, czytali sobie nawzajem, bo głośne czytanie stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Dzień głośnego czytania upłynął w miłej atmosferze, uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali  wszystkich tekstów czytanych.

 

 

Spotkanie czytelnicze

„Książka z młodych lat naszych babć”

 

Spotkanie, pogadanka i czytanie ciekawych fragmentów literatury przez zaproszonego gościa. Gościem była babcia naszych uczniów p. Jadwiga Pawłowska, która w rewelacyjny sposób zaprezentowała książki swoich młodzięczych lat.

 Uczniowie z ogromną ciekawością słuchali gościa i zainteresowali się bardzo ciekawymi propozycjami. Pani Pawłowska zachęciła uczniów do czytania i opowiedziała jakie korzyści niesie za sobą czytanie literatury.Spotkanie upłynęło w przyjemnej atmosferze.

 

  

 PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W naszej bibliotece szkolnej co roku odbywa się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Uroczystość przygotowana była przez uczniów klasy V  pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza. Są to krótkie przedstawienia wprowadzające małych czytelników w świat książek. Zagadki o bohaterach książek, na temat zasad poszanowania książek.  Po przedstawieniu uczniowie klasy pierwszej  uczestniczą w uroczystej przysiędze, otrzymali książki i  zakładki  do książek .

 Następnie młodzi czytelnicy odbywają krótkie zajęcia wprowadzające w bibliotece szkolnej.