• Nagrodzeni uczniowie
    Nagrodzeni uczniowie

10-lecie nadania imienia

 

 

 

 

  

 

11 września 2019 r. odbyła się uroczystość inaugurująca obchody

10. rocznicy nadania szkole imienia Klemensa Janickiego.


 

 

 

Minęło już 10 lat odkąd patronem Szkoły Podstawowej w Januszkowie został Klemens Janicki.

 

Z tej okazji w dniu 11 września br. szkoła w Januszkowie obchodziła jubileusz 10-lecia nadania placówce imienia. Podczas spotkania uczniowie klasy VI przypomnieli fragmenty utworów Janickiego, przedstawili najciekawsze fakty z życia poety oraz zaśpiewali piosenkę, która stała się już umownym hymnem szkoły. W dalszej części uroczyście odczytano uchwałę Rady Miejskiej w Żninie z dnia 27 lutego 2009 r. w sprawie nadania imienia Szkole Podstawowej w Januszkowie.

Prezentacja, która została następnie wyświetlona, przypomniała chwile utrwalone w obiektywie 10 lat temu, czyli poświęcenie sztandaru, uroczyste wbicie gwoździ oraz przedstawienie z udziałem uczniów. Na zakończenie odczytano listę 10 działań na 10-lecie, które zostaną zrealizowane od września do listopada br. 

 

Będą to: rajd rowerowy, rozgrywki sportowe, bieg okolicznościowy, konkurs na logo szkoły, konkurs literacki, konkurs na pocztówkę związaną z 10-leciem nadania imienia, konkurs plastyczny, konkurs facebookowy „10-lecie nadania imienia”, prezentacja „Przeżyjmy to jeszcze raz”, gazetka okolicznościowa. Szczegółowy harmonogram dostępny będzie na gazetkach klasowych, gazetce szkolnej  oraz stronie internetowej naszej szkoły.

 

Po uroczystości w szkole wszyscy udali się pod pomnik Klemensa Janickiego i złożyli kwiaty.

Następnie rozdali mieszkańcom okolicznościowe laurki, by oni również uczestniczyli w święcie szkoły.

 

Uroczystość ta do dopiero preludium nadchodzących wydarzeń, których podsumowanie nastąpi 15 listopada 2019r. podczas obchodów święta Patrona Szkoły.  Klemens Janicki  jest niekwestionowanym autorytetem całej społeczności szkolnej, człowiekiem, który swoją determinacją i uporem udowodnił, że jeśli czegoś naprawdę się chce, to można to osiągnąć.

Dla uczniów januszkowskiej podstawówki jest wspaniałym wzorem do naśladowania. Ta wyjątkowa uroczystość dostarczyła wielu wspaniałych wrażeń całej społeczności szkolnej.

 

 

Rajd rowerowy

 

Wyprawę rozpoczęliśmy od zbiórki i odprawy. Po przejechaniu kilku kilometrów już było widać, kto ma najlepszą kondycję oraz kto najlepiej porusza się jednośladem. Podczas przejazdu całej grupie dopisywały znakomite nastroje.

Uczestnicy rajdu doświadczyli wielu przygód związanych z pokonaniem trasy, ale również mogli podziwiać piękne krajobrazowy.  

W rajdzie brali udział uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami. Po przejechaniu trasy na rowerzystów czekała niespodzianka.

Po trudach podróży mogli ogrzać się przy ognisku oraz posilić pieczonymi ziemniakami. Wszyscy zajadali się chlebem ze smalcem i ogórkiem – przygotowanym przez rodziców. Całą imprezę umilały konkurs, super zabawa i ogrom słodkości.

Na koniec wszyscy uczestniczy otrzymali dyplomy i upominki. Uśmiechnięci i zadowoleni powróciliśmy do domu.

Uczestnikom i organizatorom serdecznie dziękujemy.

 

 

Z okazji święta pieczonego ziemniaka w naszej szkole odbył się konkurs na największego ziemniaka oraz na najśmieszniejszego ziemniaka.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w konkursie.

Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.